26. Aprîlis, 2024. Alīna, Sandris, Rūsiņš, Geraldine

Krievijas "Open" uzvar Rotmistrova un Vinogradovs

Pēc trešās kārtas izspēles ceturtdien Maskavā noslēdzās Krievijas 12. atklātais čempionāts, kurā galveno varoņu lomās bija mājinieki - kungiem uzvarēja 17 gadus vecais Dmitrijs Vinogradovs, bet dāmām labākā bija Gaļina Rotmistrova. Abiem uzvarētājiem pirmo vietu nodrošināja 216 sitieni, kas ir PAR vienlīdzīgs rādītājs. Nopietns pretendents uz godalgotu vietu bija arī NHL hokejists Aleksejs Kovaļovs, tomēr paliekot piektais.

Krievijas jauniešu izlases līderis Vinogradovs, kurš veiksmīgi startējis arī EJGT tūrē, "Moscow Country Club" stabili spēlēja visas trīs dienas (73-72-71), un pirmo reizi karjerā uzvarēja tik nozīmīgās sacensībās, pārliecinoši apsteidzot tuvākos sekotājus. Otrais ar 223 sitieniem bija Aleksandrs Gruzdovs (78-74-71), bet trešo vietu ieņēma Nikolajs Afanasjevs (75-75-79/229).

Piekto vietu ar 234 sitieniem (+18) ieņēma Ņujorkas "Rangers" uzbrucējs Sergejs Kovaļovs, apliecinot patiesību, ka hokejistu saimē netrūkst golfa talantu. Kovaļovs arī saņēma Krievijas atklātā čempionāta progresa balvu, jo pirms gada viņš bija tikai 17., kā arī sacensību labākā kreiļa titulu.

Dāmām Gaļina Rotmistrova nevienu apli nenospēlēja sliktāk par +1 (73-73-70). Trešo vietu ieņēma viņas vecākā māsa un pagājušā gada "Latvian Open" uzvarētāja Uļjana Rotmistrova (77-75-73/225), bet otrā bija Svetlana Afanasjeva (78-76-71/225). Pārspēles rīkošana reglamentā bija paredzēta tika par pirmo vietu, bet otro vietu Afanasjeva ieguva, pateicoties labākam rezultātam pēdējā dienā.

Krievijas atklātajā čempionātā startēja 78 kungi un 26 dāmas. Garantētu līdzdalību turnīrā, kurā visas trīs dienas lija lietus, kungiem nodrošināja HCP 9, bet dāmām - HCP 14.