Pļavu golfs
29. Marts, 2024. Aldonis, Agija, Ranta, Gudrūna

Ingars Matisons un Lopatko uzvar Pļavu golfa čempionātā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tukuma golfa kluba laukumā “Odiņi” norisinājās 23. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionāta astotais - finālposms, kur uzvarēja Ingars Matisons un kļuva par čempionu sezonas kopvērtējumā. Dāmām pirmo vietu Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionāta sezonas noslēgumā nodrošināja Iveta Lopatko.

Uz Pļavu golfa 8. posmu bija pulcējušies 44 golferi, kas izspēlēja 18 bedrītes un uzvarētājus noskaidroja gan sitienu spēlē, gan HCP neto formātā kungu, dāmu un jauniešu konkurencē. HCP neto formātā rezultātus uzskaitīja jau ceturto sezonu, kas ļauj spēlētājiem sezonas gaitā mainīt savu handikapu.

Kungiem čempionāta ieskaitē uzvaru 8. posmā izcīnīja Ingars Matisons (70 sitieni), otrajā vietā ierindojās Kristaps Matisons (73 sitieni), bet trešajā vietā – Gundars Rauza (77 sitieni). Līdz ar to čempionāta kopvērtējuma labāko trijnieks saglabājās tāds pats un Ingars Matisons izcīnīja čempiona titulu.

Dāmām uzvaru izcīnīja Vizma Pūce (84 sitieni). Otrajā vietā – Iveta Lopatko (86 sitieni), bet trešajā vietā – Zane Kalniņa (93 sitieni). Jauniešu grupā labākais bija Artūrs Zeps (80 sitieni).

2021.gada čempionāta finālposmā bija iespēja iegūt dubultus punktus kopvērtējumā. Ja sezonas gaitā par uzvarētu posmu tika doti 50 punkti, tad finālposmā varēja savai punktu ražai pievienot papildus 100 punktu. Tāpat katram attiecīgās vietas iegūtajam punktu skaitam tika pieskaitīts katra atsevišķā posma dalībnieku skaits, kas dod priekšroku spēlētājiem, kuri ieguvuši augstāku vietu posmā ar lielāku spēlētāju skaitu. Teju 70 spēlētāju lokā, kuri šogad piedalījās kādā posmā, par čempiona titulu kungiem finālposmā varēja cīnīties vismaz pirmais kopvērtējuma trijnieks. Kopvērtējumā tika ieskaitīti seši labākie rezultāti astoņos posmos.

Par čempionu kļuva finālposma uzvarētājs Ingars Matisons no Valmieras, kurš kopvērtējumā savāca 535 punktus. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Matisons no Valmieras ar 519 punktiem. Trešajā vietā līdzšinējais čempions – Gundars Rauza no Gulbenes (505 punkti), ceturtais – Aldis Strads (475 punkti), piektais – Māris Kurilovičs (472 punkti), bet olimpisko sešinieku noslēdza Toms Kūkojs (471 punkts).

23. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionātā dāmām kopvērtējumā uzvarēja Iveta Lopatko no Valmieras (397 punkti), otrajā vietā Iveta Kaminska no Rīgas (381 punkts), bet trešajā vietā Arta Stikāne no Valmieras (374 punkti).

4. Latvijas Pļavu golfa asociācijas kausa izcīņā kungu konkurencē par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Kristaps Matisons (502 punkti), otrajā vietā - Aldis Strads (470 punkti), bet trešais – Māris Kurilovičs (463 punkti). Dāmu konkurencē arī kausa ieskaitē kopvērtējuma uzvarēja Iveta Lopatko (388 punkti), otrajā vietā Arta Stikāne (376 punkti), bet trešā – Sandra Lāce (373 punkti).

Jauniešu grupā čempions tika noskaidrots sitienu spēlē. Pēc aizvadītiem astoņiem posmiem labāko sniegumu spēja uzrādīts Artūrs Zeps (369 punkti), otrais – Markuss Rauza (358 punkti), trešais – Miks Rainers Eglītis (352 punkti), bet ceturtais - Gustavs Kūkojs (344 punkti).

Kopumā astoņos posmos vismaz reizi sacensībās piedalījās 95 dalībnieki.

Sacensību organizatori izsaka lielu pateicību pļavu golfa laukumu saimniekiem par uzņemšanu kā arī pateicas visiem spēlētājiem par piedalīšanos čempionātā.

Par atbalstu sacensībām visā sezonas garumā rūpējās reklāmas ražotne PRINTO. Sezonas kopvērtējuma laureātiem tika dāvātas golfa spēles dāvanu kartes no vairākiem Latvijas golfa laukumiem – “Ozo Golf Club”, “Viesturi”, “Reiņa trase”, “Avoti”, “Odiņi”, “Usma”, “Kalnozoli”, “Siltie” un “Āriņi”.