Pļavu golfs
25. Aprîlis, 2024. Līksma, Bārbala, Marks, Markus

Ingars Matisons un Paula Egle - pļavu čempioni

Aizvadītajā nedēļas nogalē golfa laukumā “Avoti” Burtnieku novadā norisinājās 20. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionāta astotais - finālposms, kurā uzvarēja Ingars Matisons. Otro vietu ieguva Gundars Rauza no Gulbenes, bet trešais - Ainārs Zeps. Līdz ar to kopvērtējumā līderpozīcijas nostiprināja Ingars Matisons, pirmo reizi uzvarot Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionātā.

Uz Pļavu golfa 8.posmu bija pulcējušies 26 golferi, kas izspēlēja 18 bedrītes un uzvarētājus noskaidroja gan sitienu (stroke), gan HCP neto formātā kungu, dāmu kā arī jauniešu konkurencē. HCP neto formāts bija šīs sezonas jaunieviesums, kas ļauj spēlētājiem sezonas gaitā mainīt savu handikapu.

Kungiem čempionāta ieskaitē uzvaru 8.posmā izcīnīja Ingars Matisons (72 sitieni), otrajā vietā ierindojās Gundars Rauza (73 sitieni), bet trešajā vietā – Ainārs Zeps (76 sitieni). Dāmām uzvaru izcīnīja Iveta Lopatko (90 sitieni). Otrajā vietā – Paula Egle (93 sitieni), bet trešajā vietā – Sintija Pakalne (102 sitieni). Jauniešu grupā labākais bija Artūrs Zeps (84 sitieni).

Šā gada čempionāta finālposmā bija iespēja iegūt dubultos punktus kopvērtējumā. Ja sezonas gaitā par uzvarētu posmu tika doti 50 punkti, tad finālposmā varēja savai punktu ražai pievienot papildu 100 punktu. Tāpat katram attiecīgās vietas iegūtajam punktu skaitam tika pieskaitīts katra atsevišķā posma dalībnieku skaits, kas dod priekšroku spēlētājiem, kuri ieguvuši augstāku vietu posmā, kurā piedalās vairāk spēlētāju. Vairāk nekā 50 spēlētāju starpā, kas šogad piedalījušies kādā posmā, par čempiona titulu kungiem varēja cīnīties vismaz pirmais kopvērtējuma piecinieks. Kopvērtējumā tika ieskaitīti seši labākie rezultāti astoņos posmos, kas deva spēlētājiem punktus kopvērtējumā.

Pirmo reizi par čempionu kļuva finālposma uzvarētājs Ingars Matisons no Valmieras, kurš kopvērtējumā savāca 438 punktus. Otrajā vietā šoreiz iepriekšējo piecu sezonu čempions – Gundars Rauza no Gulbenes ar 426 punktiem. Trešajā vietā – Jānis Ciaguns no Siguldas (412 punkti), ceturtais pēc pārspēles – Aldis Strads (401 punkts), piektais – Ainārs Zeps (401 punkts), bet olimpisko sešinieku noslēdza Kārlis Duļbinskis (371 punkts).

19. Latvijas Pļavu golfa čempionātā dāmām kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja Paula Egle no Valmieras (374 punkti), otrajā vietā Sintija Pakalne (344 punkti), bet trešajā vietā Iveta Lopatko (211 punkti).

1. Latvijas Pļavu golfa asociācijas kausā kungu konkurencē par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Aldis Strads no Gulbenes (413 punkti), otrajā vietā Ainārs Zepns (392 punkti), bet trešais – Gundars Rauza (392 punkti).

Dāmu konkurencē kausa ieskaitē uzvarētāju trijnieks nemainīgs. Kausa uzvarētāja – Paula Egle (361 punkts), otrajā vietā Sintija Pakalne (352 punkti), bet trešā – Iveta Lopatko (214 punkti).

Jauniešu grupā čempions tika noskaidrots sitienu spēlē. Pēc aizvadītiem astoņiem posmiem labāko sniegumu spēja uzrādīts Artūrs Zeps (371 punkts), otrā – Kristiāna Ozola (335 punkti), bet trešais – Markuss Rauza (245 punkti).

Kopumā aizvadītajos astoņos posmos vismaz reizi sacensībās piedalījās 73 dalībnieki, tajā skaitā 12 dāmas un septiņi jaunieši līdz 18 gadu vecumam.

Sacensību organizatori izsaka lielu pateicību pļavu golfa laukumu saimniekiem par uzņemšanu, pateicību visiem spēlētājiem par piedalīšanos čempionāta un sacensību atbalstītājiem – SIA “Suvenīru darbnīca”, atpūtas parks “Avoti”.