Inventārs
16. Aprîlis, 2024. Mintauts, Alfs, Mindaugs, Bernadeta
Pāru kaujas
rezultâti

Inventārs

Ierodoties laukumā, vajadzētu pārliecināties, vai līdzi ir viss nepieciešamais golfa spēlei. Katram spēlētājam nepieciešama sava golfa soma ar nūjām (vairums laukumu piedāvā arī golfa somu ar nūjām izīrēt). Nav atļauts diviem spēlētājiem spēlēt ar vienām nūjām/vienu somu. Somā drīkst būt ne vairāk par 14 nūjām (šis noteikums tika ieviests XX gadsimta trīsdesmitajos gados; līdz tam kedijiem reizēm nācās nest līdz pat 25 nūjām milzīgās somās)

Galvenie nūju veidi

  • draiveri (drivers) un vudi (woods) - paredzēti tāliem sitieniem. Nosaukums ("koks", no angļu val. - wood) radies vēsturiski, jo senāk šo nūju galvas izgatavoja no koka. Mūsdienās nūjas ar koka galvām ir vēsturisks retums;
  • dzelži (irons) - paredzēti vidēji tāliem un tuviem sitieniem;
  • puteri (putters) - paredzēti ripināšanai uz grīna vai tā tuvumā;
  • hibrīdi (hybrids) - relatīvi jauna nūju kategorija, kas apvieno vudu un dzelžu īpašības.

Vudi un dzelži tiek numurēti no 1. (tālākiem) līdz 9. (tuvākiem sitieniem); turklāt vēl ir dzelži PW (pitching wedge) - īsiem sitieniem, SW (sand wedge) - sitieniem no bunkuriem, kas atrodas pie grīna, kā arī citiem īsiem sitieniem.

Biežāk lietojamās nūjas ir:

  • draiveris
  • vudi 1, 3, 5
  • dzelži 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, PW, SW
  • puteris

Ar katru nūju sasniedzamā sitiena distance, protams, ir atkarīga no paša spēlētāja iemaņām, taču vienkāršoti pamatdoma ir tāda, ka izpildot sitienu dažādos attālumos, golferis izvēlas attiecīgo nūju, bet sitienu veic ar vienu un to pašu vēzienu un spēku. Iesācējiem derētu ievērot, ka vieglāk izpildāmi ir sitieni ar īsākām nūjām (piemēram 7. un 8. dzelzi).

Bumbiņas pilna raunda izspēlei vajadzētu ņemt līdzi pietiekošā daudzumā, ņemot vērā, ka dažas varētu pazust ūdens šķēršļos, mežā vai dziļajā zālē.

Bumbiņu paliktņi (T-kociņi) paredzēti lietošanai izsitienu (starta) vietās. Tie var būt izgatavoti no dažāda materiāla (plastmasa, koks, gumija utt.) un tiem var būt dažāda konfigurācija. Vēlams lietot koka T-kociņus, kuru atlūzas vēlāk vidē dabiskā veidā sadalās.

Katram spēlētājam obligāti jābūt līdzi grīna dakšiņai, ar ko pielabot grīnu virsmu bumbiņu kritienu vietās. Bez dakšiņas spēlētājs riskē netikt golfa laukumā.

Apģērbam dažādos laukumos var tikt izvirzītas dažādas prasības. Taču golfam nepiemērots apģērbs ir:

  • T-krekli,
  • bermudu šorti,
  • treniņbikses,
  • apavi uz augstiem papēžiem.

Nav ieteicams izvēlēties spēlei džinsu apģērbu, it īpaši zilā krāsā (denim). Nepiemērotā apģērbā jūs spēles laukumā nelaidīs.

Izvēlieties ērtu apģērbu, kas ļauj ķermenim brīvi kustēties gan tālo, gan tuvo sitienu laikā.

Laukumā var noderēt arī citi priekšmeti: golfa cimdi, lietussargs, dvielis bumbiņu un nūju tīrīšanai, rezultātu kartes turētājs un daudz kas cits.

 
Dienas foto



Golfs.lv jautā

Pēc "Jūrmala Golf Club & Hotel" nākamais laukums Latvijā taps

Piecu gadu laikā
5-10 gados
Ne tik pārskatāmā nākotnē