20. Aprîlis, 2024. Mirta, Ziedīte, Amula

Harrington ierakstās „Open” vēsturē

Eiropai vairāk nekā 100 gadu nepieredzētu panākumu svētdien vēju izpluinītajā „Royal Birkdale” laukumā sagādāja Padraig Harrington. Īrijas golferis kļuva par pirmo eiropieti kopš 1906. gada, kas "British Open" uzvarējis divus gadus pēc kārtas.

Sarežģītos laika apstākļos, ko apskatnieki nodēvēja par vieniem no skarbākajiem „Open” vēsturē, Harrington četru kārtu summā nospēlēja ar 283 sitieniem, jeb +3 virs PAR. Otrās vietas ieguvēju angli Ian Poulter uzvarētājs apsteidza par četriem sitieniem, bet dalītā trešajā vietā sešus sitienus pēc čempiona finišēja Austrālijas veterāns Greg Norman, kurš bija līderis pēc trešās kārtas.

Harrington vēl nebija finišējis, kad uz „Claret Jug” balvas sāka gravēt viņa vārdu. Gravieris rīkojumu ķerties pie darba saņēma pēc Harrington īgla 572 jardu 17. bedrītē.” Ar četru sitienu rezervi zināju, ka esmu uzvarējis,” sajūtas vēl pirms 18. bedrītes izspēles vēlāk atstāstīja čempions.

Norman gandrīz sagādāja sensāciju, jo „Baltā Haizivs” 53 gadu vecumā nopietni pretendēja kļūt par visu laiku vecāko "Major" turnīru uzvarētāju.

Pirms pēdējām 18 bedrītēm 53 gadus vecais Norman par diviem sitieniem apsteidza tuvāko sekotājus Harrington un Dienvidkorejas golferi KJ Choi. Turnīra pēdējā diena Norman nesa vilšanos +7 virs PAR izskatā, taču arī tas viņam ļāva saglabāt vietu trijniekā.

Vecākais "Major" turnīru uzvarētājs ir amerikānis Julius Boros, kurš 1968. gadā PGA čempionātā triumfēja 48 gadu vecumā. Savukārt vecākais Lielbritānijas "Open" uzvarētājs ir Vecais Tom Morris, kurš pirms 141 gada uzvarēja, būdams 46 gadus vecs.

Sudraba medaļu kā labākais amatieris saņēma 20 gadu vecais anglis Chris Wood, kurš izcīnīja dalītu 5. vietu.

Līdz šim no eiropiešiem divos "British Open" pēc kārtas pēdējo reizi uzvarēja skots James  Braid 1906.gadā. Pērn Harrington par "British Open" čempionu kļuva "Carnoustie" laukumā, kur pārspēlē pieveica spāni Sergio Garcia.