Arhīvs
29. Marts, 2024. Aldonis, Agija, Ranta, Gudrūna
Pāru kaujas
rezultâti

Var iepazīties ar punktu reitinga sistēmu

Pēc senajiem strīdiem par LGF reitinga punktu sistēmu interesi nezaudējuši golferi var iepazīties ar sistēmu, kas būs spēkā 2004.gada sezonā. Mareka Nemmes izstrādātais reitinga nolikums ir līdzīgs pērn pielietotajam, tomēr tajā ir vairāki jauninājumi, kam jānovērš iepriekš pamanītās problēmas. Vienkāršota ir dāmu reitinga veidošanas sistēma.

Kā sacīja pats Nemme, reitinga sistēma šogad ir vairāk piemērota golferu pašu priekam, nevis striktai pirmā numura noteikšanai. Kā liecina golfs.lv aptauja, par nopietnāko mērauklu spēku samēra izvērtēšanai spēlētāji izvēlētos LGF solīto HCP reitingu. 

Atšķirībā no pērnā gada šosezon amatieru rangā netiek iekļauti pro, tādēļ Valdim Liepiņam 2.vieta bija piešķīrusies tikai inerces dēļ, un precizētajā rangu sarakstā "Viesturu" pro vairs nav.

Statistikas sadaļā apskatāmi arī TOP rezultāti pēc sezonas pirmā turnīra. Statistikas rādītājus ir papildinājis vēl viens rādītājs - GIR attiecība pret ripinājumu skaitu. GIR/Putu attiecība norāda vidējo ripinājumu skaitu bedrītēs, kas sasniegtas ar GIR. Tādējādi netiek pieļauta iespēja sasniegt augstus statistikas rādītājus ripināšanā pēc pieticīgiem rezultātiem iepriekšējos sitienos, piemēram, ja, čipojot no priekšgrīna, bumbiņa apstājas tuvu karodziņam, un atliek izdarīt tikai vienu putu.

Tā kā LGF vēlas saņemt materiālu kompensāciju par reitingu un statistikas publicēšanu golfs.lv lapā, pilna versija būs pieejama pēc vienošanās panākšanas. Ir pamats cerēt, ka tas varētu notikt itin drīz.

Reitinga uzskaite 2004.gada sezonā

Kungi

Katras sacensības iegūst savu svaru, jeb koeficientu, atbilstoši dalībnieku sastāvam, un tas sastāv no trīs komponentiem – 50% nemainīgā pamatlikme, 35% - spēlētāju skaits no pirmā desmitnieka un 15% - spēlētāju skaits no otrā desmitnieka. Pēc šādas shēmas ikvienam ir pietiekami vienkārši arī pašam noteikt, kāds būs attiecīgā turnīra koeficients. Katra pirmā desmitnieka spēlētāja svars ir 0,05, savukārt otrā desmitnieka – 0,025.

Tādējādi, lai turnīra koeficients būtu 1, pietiek vismaz ar 7 pirmā desmitnieka un 6 otrā desmitnieka spēlētāju dalību tajā. Ja spēlētāju no 1. vai 2. desmitnieka ir vairāk, koeficients no tā nemainās. Gadu uzsākot, pirmajos mačos turnīra svars noteikts, pamatojoties uz iepriekšējā gada noslēguma reitingu. Punktus saņem katra turnīra 60 labākie, izņemot gadījumus, ja spēlētājs, ieņemot vietu šajā labāko sešdesmitniekā, attiecīgajā turnīrā vienlaicīgi atrodas kādā no pēdējām trim vietām (proti, kopējais dalībnieku skaits ir 60 vai mazāks). Šādā gadījumā punktus viņš nesaņem.

Spēlētāja reitinga ieskaitē iet ikviens reitinga turnīrā uzrādītais rezultāts (izcīnītā vieta). Katra spēlētāja individuālo reitingu veido viņa vidēji vienā sacīkstē gūto punktu skaits. Proti, kopā izcīnīto punktu skaits tiek izdalīts ar izspēlēto sacensību skaitu. Lai informācija būtu uzskatāmāka, publicējot reitingu, tiks parādīts arī kopā izcīnīto punktu un sacensību skaits, kurās attiecīgais spēlētājs piedalījies. Tiek noteikts, ka mēneša laikā katram reitinga dalībniekam jāizspēlē ne mazāk kā viena sacīkste. Pretējā gadījumā tiek uzskatīts, ka viņš izspēlējis par vienu maču vairāk, un tajā punktus nav saņēmis. Tiek pieņemts, ka sezona ilgst 5 mēnešus – no maija līdz septembrim. Aprīlī notikušās sacīkstes tiek rēķinātas maija ieskaitē, bet oktobrī notikušās – septembra ieskaitē. Tātad, ja spēlētājs aprīlī piedalījies kādā turnīrā, bet maijā ne, viņam maija ieskaitē tomēr tiek ieskaitītas šīs vienas izspēlētās sacīkstes.

Sacensības, kas ilgst vairāk nekā vienu dienu, tiek iekļautas tā mēneša ieskaitē, kurā izspēlēta to pēdējā diena. Tātad, ja turnīrs sākas, piemēram, maijā, bet noslēdzas jau jūnijā, tā rezultāti iet jūnija ieskaitē.

Šāda sistēma ļauj atrisināt vairākas līdz šim izskanējušās problēmas. Pirmkārt, spēlētāju iespējas ietekmēt attiecīgo maču koeficientu. Šajā gadījumā, lai turnīram atņemtu kaut 5% tā svara, jāvienojas 4 sportistiem, kas normālā golfa sabiedrībā praktiski nav iespējams. Otrkārt, netiek ierobežota spēlētāju līdzdalība mačos, jo katra sacīkste iet ieskaitē, vienīgi negarantē kāpumu reitingā. Tajā pat laikā spēlētājs tiek stimulēts maču pēc iespējas veiksmīgi spēlēt līdz galam, nevis nolaist rokas un kļūt par nastu pārējiem, jo vidējais spēlētāja punktu daudzums mačā veidojas, ņemot vērā pilnīgi visas sacīkstes, kurās viņš piedalījies. Pat, ja spēlētājs sacīkstes sācis un kaut kādu iemeslu dēļ tās nebeidz (izņemot, ja gūta trauma un nepieciešama medicīniska palīdzība), viņam šo sacensību rezultāts iet ieskaitē.

Punktu skaits, kas tiek izcīnīts katrās sacensībās un tiek kalkulēts, lietojot attiecīgā turnīra koeficientu, paliek nemainīgs. Par 1.vietu (ar koeficientu 1) - 555 punkti, par 2. – 345, 3 – 229, 4 – 168 u.t.t. (skat.tabulu sadaļā reitingi - LGF punkti). Divu dienu sacīkstēm, kā arī Latvijas Meistaram (matchplay sacīkstes) tiek noteikts koef.1,2, savukārt 3 dienu sacīkstēm 1,4.

Dāmas

Ņemot vērā, ka sieviešu skaits Latvijas golfā joprojām ir salīdzinoši neliels, koeficients visiem mačiem tiek noteikts konstants – 1 (pretējā gadījumā pastāv iespēja to manipulēt). Pārējā reitinga uzskaites sistēma ir tāda pati kā iepriekš aprakstītā vīriešiem.

Pēdējās izmaiņas , 14.04.2004.

Komentāri[]
 
Dienas foto



Golfs.lv jautā

Pēc "Jūrmala Golf Club & Hotel" nākamais laukums Latvijā taps

Piecu gadu laikā
5-10 gados
Ne tik pārskatāmā nākotnē