Pļavu golfs
28. Marts, 2024. Gunta, Ginta, Gunda

Rauza un Matisone - pļavu golfa čempioni

Aizvadītajā nedēļas nogalē pļavu golfa laukumā “Kalnozoli” Madonas novadā norisinājās 22. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionāta astotais - fināla - posms, kurā uzvaru izcīnīja Gundars Rauza. Otro vietu ieguva Ingars Matisons, bet trešais Māris Zaķītis. Čempionāta kopvērtējumā līderpozīcijas nosargāja Gundars Rauza un Paula Matisone dāmu konkurencē.

Uz Pļavu golfa 8. posmu bija pulcējušies 44 golferi, kas izspēlēja 18 bedrītes un uzvarētājus noskaidroja gan sitienu (stroke), gan HCP neto formāta spēlē kungu, dāmu kā arī jauniešu konkurencē. HCP neto formātā sacensības risinājās jau otro sezonu, ļaujot spēlētājiem sezonas gaitā mainīt savus handikapus.

Kungiem čempionāta ieskaitē uzvaru 8. posmā izcīnīja Gundars Rauza (73 sitieni), otrajā vietā ierindojās Ingars Matisons (77 sitieni), bet trešajā vietā pēc pārspēles – Māris Zaķītis (79 sitieni). Dāmām uzvaru izcīnīja Iveta Lopatko (93 sitiens). Otrajā vietā – Paula Matisone (98 sitieni), bet trešajā vietā – Arta Stikāne (102 sitieni). Jauniešu grupā labākais bija Dans Dukurs (84 sitieni).

Šā gada čempionāta finālposmā bija iespēja iegūt dubultos punktus kopvērtējumam. Ja sezonas gaitā par uzvarētu posmu tika doti 50 punkti, tad finālposmā varēja savai punktu ražai pievienot papildus 100 punktus. Tāpat katram attiecīgās vietas iegūtajam punktu skaitam tika pieskaitīts katra atsevišķā posma dalībnieku skaits, kas dod priekšroku spēlētājiem, kuri ieguvuši augstāku vietu posmā, kurā piedalās vairāk spēlētāju. Teju 80 spēlētāju starpā, kuri šogad piedalījušies kādā no posmiem, par čempiona titulu kungiem finālposmā varēja cīnīties vismaz pirmais kopvērtējuma trijnieks. Kopvērtējumā tika ieskaitīti seši labākie rezultāti astoņos posmos, kas deva spēlētājiem punktus kopvērtējumā

Par čempionu atkal kļuva finālposma uzvarētājs Gundars Rauza no Gulbenes, kurš kopvērtējumā bija savācis 529 punktus. Otrajā vietā ierindojās Ingars Matisons no Valmieras ar 520 punktiem. Trešajā vietā – Māris Zaķītis no Siguldas (518 punkti), ceturtais – Kristaps Matisons (492 punkti), piektais – Māris Kurilovičs (481 punkts), bet olimpisko sešinieku noslēdza Aldis Strads (470 punkti).

22. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionātā dāmām kopvērtējumā uzvarēja Paula Matisone no Valmieras (387 punkti), otrajā vietā Iveta Lopatko (377 punkti), bet trešajā vietā Arta Stikāne (354 punkti).

3. Latvijas Pļavu golfa asociācijas kausā kungu konkurencē par uzvarētāju arī kļuva Gundars Rauza (468 punkti), otrajā vietā, tikai par diviem punktiem atpaliekot, bija Raivo Aizstrauts (466 punkti), bet trešais – Māris Kurilovičs (445 punkti).

Dāmu konkurencē kausa ieskaitē kopvērtējumā uzvarēja Iveta Lopatko (376 punkti), otrajā vietā Paula Matisone (373 punkti), bet trešā – Arta Stikāne (365 punkti).

Jauniešu grupā čempions tika noskaidrots sitienu spēlē. Pēc aizvadītiem astoņiem posmiem labāko sniegumu spēja uzrādīts Dans Dukurs no Valmieras (370 punkti), otrais – Markuss Rauza (346 punkti), trešais – Tomass Aizstrauts (291 punkts), bet ceturtais - Gustavs Kūkojs (237 punkti).

Kopumā aizvadītajos astoņos posmos vismaz reizi sacensībās piedalījās 95 dalībnieki.

Sacensību organizatori izsaka lielu pateicību pļavu golfa laukumu saimniekiem par uzņemšanu kā arī pateicību visiem spēlētājiem par piedalīšanos čempionātā.

Par atbalstu sacensībām visā sezonas garumā rūpējās reklāmas ražotne PRINTO. Sezonas kopvērtējuma laureātiem tika dāvātas golfa spēles dāvanu kartes no visiem Latvijas golfa laukumiem – “Jūrmala Golfa Club & Hotel”, “Ozo Golf Club”, “Viesturi”, “Reiņa trase”, “Avoti”, “Odiņi”, “Usma”, “Kalnozoli”, “Siltie” un “Āriņi”.