30. Marts, 2020. Nanija, Ilgmārs
Pirmsziemas klasika
rezultāti


      
LGF reitinga sistēma

Golfista-Cuba /16:12 20.04.2011/
Det kanske eller kanske inte någon nyhet för dig, men för många år tävlingen drar varje vecka en dag turneringar på Ozo GC har delvis virtuella.

Det är en vana som Ozo GC medlemmar inte slumpmässigt dras in i sina respektive spelar flygningar, utan snarare ihopkopplade så att tillgodose sina ordnade interna "money games" för tävlingsdagen.

Således, varje vecka 20 eller så spelarna spelar en konkurrensutsatt runda med sitt dagliga partner praktik runda och nära vänner, som placerar dem i en fördelaktig position för att spela i psykologisk komfortzon.

Om detta är oförändrad, kommer det att undergräva stor del dina ansträngningar för att fullända den nationella handikapp och ranking system.

Du kan kontrollera "drar" för en dag turneringar för de senaste två säsongerna och se själv.

Mitt förslag är att utveckla ett enkelt dra programvara, som skulle säkerställa att alla två spelare inte kan dras in i samma flygning mer än, säg, två gånger under samma år.


aivars /13:07 21.09.2010/
Starp citu septembrī t.s. reitings tā arī netiek apdeitots. Nobruka tā sistēma?


mareks /22:05 19.06.2010/
Pilnībā pievienojos iepriekš rakstītajam, izņemot vienu lietu - manuprāt mākslīgai spēlētāju "bīdīšanai" uz visiem klubiem nav objektīva pamata. Tas nevar notikt mākslīgi, bet gan jābūt attiecīgo klubu darba rezultātam. Ja būs kāds ļoti labs (ar to domājot gan pieeju, gan organizāciju, gan laukuma sagatavošanu, kā arī balvas) turnīrs, dalībnieki stāvēs uz to rindā neatkarīgi no tā, kur tas notiks un būtībā tas arī bija pamatā tam, kad tika pārveidota reitinga sistēma no sākotnējās uz to, kas kalpoja līdz šim - dalībnieku svars. Tātad, ja spēcīgs dalībnieku sastāvs, arī turnīra koeficients (vērtība) ir augsts un tas ir tas, uz ko būtu jātiecas laukumam (īpaši domājot par attiecīgā sponsora vai partnera piesaisti) un to pilnīgi noteikti var izdarīt, kā arī visi golferi tajā būtu ļoti ieinteresēti! Tas tad arī būtu stimuls spēlētājiem uzspēlēt visos laukumos. Tagad, atceļot dalībnieku "svara" principu, šī ideja pilnībā tiek sagrauta un attiecīgajam laukumam nav nekādas papildus motivācijas konkrēto turnīru novadīt augstākajā līmenī, mēģinot pēc iespējas vairāk piesaistīt spēcīgākos valsts golferus.


andris keisels /14:22 16.06.2010/
Vispirms jāvienojas, kas ir reitinga mērķis. Manuprāt, tam jāatspoguļo, kas ir spēcīgākie spēlētāji uz doto brīdi, nevis, skaitot no gada sākuma. Tāpēc objektīvāk būtu izvērtēt rezultātus pēdējā gada laikā(piem. no 2009.g. 17.06. līdz 2010.g. 16.06.), kā to dara lielākā daļa dažādu reitingu sastādītāju dažādos sporta veidos pasaulē, ieskaitot golfu( bieži uzskaita pēdējo 2 gadu rezultātus- tas ir diskutabli).Tad mēs izvairītos no situācijas, kad pirmo gada mēnešu laikā par reitinga līderiem kļūst golferi, kas labi nospēlējuši tikai 1 sacensībās. Protams, skaitīšanas sistēma būs sarežģīta un grūti izsekojama katram, bet mūsu situācijā ar 3 laukumiem un lielām atšķirībām dalībnieku sastāvos uz vienkāršību tāpat nevaram cerēt.
Vidējais punktu skaits- ir ok, varbūt vēl varētu skaitīt 5-7 labākos izspēlētos turnīrus, lai vienas ne tik veiksmīgas sacensības nepamatoti neizkropļo ainu.Ja izspēlēts gada laikā mazāk nekā, piem., 5 turnīros, tad punktu skaitu dala ar 5( pasaules golfa reitingā dala ar 20).
Iespējams, varam mainīt iegūto punktu proporcijas, lai nav tik liela starpība starp dažām pirmajām un pārējām vietām. Savālaikā, kad veidoju pirmo reitingu Latvijā, par pamatu ņēmu naudas balvu proporcijas prof. turnīros. Iespējams, piemērotāk mūsu apstākļiem būtu, piemēram, proporcijas- 1.v. 300 p., 2.v.250p., 3.v. 220p., 4.v.200p.,5.v.185p. vai kaut kā tā. Profu turnīros izteikts ir uzsvars uz uzvaru turnīrā. Mums lielākā daļa sacensību ir hcp, bet uzvarētājs bruto ieskaitē netiek pat pieminēts. Tā gan ir nedaudz cita tēma un attiecas uz katru atsevišķu sacensību organizētājiem, bet pats esmu juties nedaudz neērti, kad tieku godināts kā īstais sacensību uzvarētājs, kaut gan vairāki citi faktiski ir nospēlējuši labāk- bet viņiem nekā... Tas nav pārmetums, bet drīzāk ierosinājums- sacensībās atzīmēt arī labākos bruto rezultātus.
Vēl ir vērts padomāt, vai nebūtu lietderīgi reitinga noteikšanai ņemt vismaz 1 rezultātu no katra laukuma- citādi sanāk kā dāmu basketbolā- Latvija reitingā aiz Angolas, bet savstarpējā spēlē uzvar ar 80 punktu starpību. Tie, kam reitings būs svarīgs, gan jau atradīs iespēju vismaz vienreiz uzspēlēt katrā laukumā.
Turnīra punktu koeficients- iespējams, jāveido vēl izteiktāk atkarīgs no sastāva, jo nav īsti adekvāti iekļūt trijniekā un saņemt veselu čupu punktu ar rezultātu ap 90 Viesturos vai Salienā; ar tādu pašu rez. Ozo varētu būt kādā 4. desmitā.  Forumā var piedalīties tikai reģistrētie lietotāji    reģistrēties

Vārds parole
 
Dienas fotoGolfs.lv jautā

Pēc "Jūrmala Golf Club & Hotel" nākamais laukums Latvijā taps

Piecu gadu laikā
5-10 gados
Ne tik pārskatāmā nākotnē